HABERLER
  DEPREME KARŞI ÇELİK MİNARE  
 

Deprem kuşağında olan Bingöl'de betondan yapılan cami minareleri artık yerini çelik konstrüksiyon minarelere bırakıyor.

Merkezde Karşıyaka Mahallesi Hz. Osman Camii'ne hayırsever vatandaşlar tarafından çelik minare yaptırıldı.
Çelik minarenin 1-2 günde imalatını yapıp, bir günde yerine montajını yaptıklarının söyleyen Demirciler Çelik Konstrüksiyon Pazarlama Müdürü Murat Aytekin şöyle konuştu:
"Hz. Osman camisine yaptığımız çift şerefeli 34 metre boyunda yeni çelik minarenin yapımında 4 ton demir kullanılmıştır. Fiberglas kaplama, kendinden boyalı çelik minarenin parçaları vinç yardımıyla işçilerimiz tarafından bir günde monte edilmiştir. Minarelerimiz yüzde 100 depreme ve doğal afetlere karşı dayanıklı ve statatik hesapları yapılarak kurulmaktadır. Betonarme minarenin deprem gibi doğal afetlerde gördüğü hasarlardan ve pahalı olmasından dolayı, cami dernekleri artık camilere, daha ekonomik olduğu için çelik konstrüksiyon minare yaptırmaktadırlar. Bir betonarme minare fiyatına 2-3 çelik minare yapılabilmektedir. Betonarme minarenin imalatı günlerce sürer ve maliyeti çok yüksektir. Yaptığımız minarelerin fiyatları camilerin durumuna göre, tek şerefeli minare 18 - 25, çift şerefeli minare 30 - 32 bin TL arasında değişmektedir “ dedi.

Kaynak Bingöl gazetesi  :  http://www.bingolgazetesi.com.tr/haber/20120904/14028/depreme-karsi-celik-minare.html

 
  SİMAV'A İLK ÇELİK MİNARE  
 

Kütahya Simav'da 19 Mayıs 2011'deki 5.9'luk depremden etkilendiği için yıkılan Diyanete ait 7 caminin minaresini şimdi depreme dayanıklı çelik konstrüksiyon malzemeden yapılmış yenileri süslüyor.

Kütahya Simav'da 19 Mayıs 2011'deki 5.9'luk depremden etkilendiği için yıkılan Diyanete ait 7 caminin minaresini şimdi depreme dayanıklı çelik konstrüksiyon malzemeden yapılmış yenileri süslüyor.

Bu kapsamda ilk çelik konstrüksiyon minare ilçede otogar camine monte edildi. 34 metre yüksekliğindeki minarenin çift şerefesi ile camiye ayrı bir güzellik kattığını ifade eden Otogar Camii İmam Hatibi Hasan Barış, hazır vaziyette gelen minarenin yerine monte edilmesinde katkı sağlayan Belediye ve vatandaşlara ayrıca teşekkür ettiğini bildirdi.

Eski minarenin hem tek şerefeli hem de boyunun şimdikinden 10 metre kadar daha kısa olduğunu dile getiren Hasan Barış, "19 Mayıstaki 5,9'luk depremden etkilenen camimiz Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından can ve mal güvenliği açısından hemen boşaltıldı. Minaresi de belediye ekipleri tarafından yere indirildi. İbadetlerimizi geçtiğimiz Kasım-2011ayına kadar Diyanet İşleri Başkanlığından gönderilen Çadır mescitte yerine getirdik. Ardından hayırsever vatandaşlarımızın da destekleri ile camimizin depremden etkilenen çatlak ve patlak yerlerini onarımdan geçirdikten sonra ibadete yeniden açtık. Ne var ki 19 Mayıs 2011'den bu yana minaremizin olmayışı boynumuzu büküyordu. Şimdi çift şerefeli minaremizde yapıldı. Hiçbir eksiğimiz kalmadı, Katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarla hayırsever vatandaşlarımıza cemaatim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Simav İlçe Müftüsü Şükrü İkiz, 19 Mayıs 2011 depreminden etkilenen diğer 6 caminin minarelerinin de depreme dayanıklı çelik konstrüksonlu malzemeden yapılmış çift şerefeli minareler ile donatılacağını bu kapsamda başlatılan çalışmaları kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti. - KÜTAHYA

Kaynak : www.sondakika.com

 
     
  TV PROGRAMI  
  DEMİRCİLER ÇELİK KONSTRÜKSİYON / 7. GÜN PROGRAMINDA..  
Yer : İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ( C.N.R )
Haber Videosu İçin Tıklayınız
     
 
  2010 WORLD MOSQUE CAMİ DONANIMLARI FUARI  

Yer : İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ( C.N.R )   /   Tarih : 20-23 Mayıs 2010

  Demirciler Çelik Konstrüksiyon Genel Müdürü Hüseyin DEMİRCİ / 7.Gün Programına Konuk  Oldu.  
Haber Videosu İçin Tıklayınız
     
 
  Sabah Camide Minare Yoktu Akşam Cami Minareli oldu.  
  Antaplı Köyü halkının minare hayalini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdi, köy halkı da bu minareyi katkı sunarak yedi metre daha uzattı.
Kandıra Antaplı Köyü halkı köylerine yeni bir cami inşa etti. Her şeyiyle mükemmel görünüme kavuşan caminin tek bir eksiği vardı, minaresi. Fakat köy halkının minare yapacak imkânı olmadığından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden köy muhtarı Hüseyin Girgin camileri için bir minare talebinde bulunur. Büyükşehir yetkilileri 2010 yılında köy muhtarlığının verdiği bu dilekçeyi yerinde bularak 2011 bütçesine koyarak köy muhtarı Hüseyin Girgin’e müjdeyi verir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ihale ettiği firmanın Antaplı Köyü’ne gelerek minarenin montajına başlayacakken köy halkı dur der. Çünkü yapacakları minare küçük ve tek Şerifelidir.

Büyükşehir Belediyesi’nin ihalesi 21 metre uzunluğunda tek Şerifeli bir minaredir. Buna sıcak bakmayan Antaplı Köyü halkı minarenin boyunu 28’e ve şerife sayısını da 2’ye çıkartılmasını ister. Yetkili firma minarenin uzaması ve bir şerife daha eklenmesinin ardından 4.500 TL’lik fark olacağını belirtir. Köy halkı bunu büyük bir memnuniyetle kabul eder.

Bu parayı köy halkı aralarında toplayarak uzun yıllardan beri özlemini çektikleri minareyi köylerine diktiler, hemde bir günde. Evet, yanlış duymadınız, hemde bir günde. Antaplı Köyü halkı sabah köylerinden ayrıldıklarında camilerinde minare yoktu. Akşam köye geldiklerinde minareyi gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi. Şimdilerde Antaplı Köyü halkı bu minareye büyük katkı sunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, 2 şerifeye çıkartılmasında ve minarenin 7 metre daha uzatılmasında katkı sunan köy halkına teşekkür ettiler.

 
     
 
  Müftülük Sitesi, Çelik Minare ile Camiye Dönüştü.    /   Haber  Tarihi : 02 Eylül 2008  
 

Ardahan'da 2003 Yılında Karagöl Mahallesi'nde Yapımına Başlanan Müftülük Sitesi Binası, 2005'ten Bu Yana Cami Olarak Kullanılıyor. Cami Mimarisinde Yapılmadığı İçin Dışarıdan Bakıldığında Cami Olduğu Fark Edilmeyen Binaya İl Müftülüğü Tarafından Çelikten Minare Yapıldı. Bartın Demirciler Çelik Konstrüksiyon dan Getirilen Çelik Minare, Ardahan'da Bir İlk Olma Özelliğine Sahip.Site binasının 2005 yılından itibaren Merkez Site Camisi olarak kullanıldığını hatırlatan İl Müftüsü Emrullah Kaya, dışarıdan gelen yabancı insanların binayı cami görünümünde olmadığı için fark edemediklerini anlattı. Kaya, mahalle sakinlerinin minare yapma isteği üzerine Bartın'dan çelikten bir minare getirdiklerini söyledi.Müftü Kaya, önceleri taştan minare yapmak istediklerini ancak maliyet nedeniyle böyle bir yola başvurduklarını kaydetti.İki şerefeli ve 19 metre yüksekliğinde olan minare sayesinde artık vatandaşların binayı cami olarak algıladığını söyleyen Kaya, minare sayesinde ezan sesinin daha uzak yerlere gittiğini vurguladı. Ramazan ayında gerçekleştirilen bu hizmetin vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandığının altını çizen Kaya, katkısı ve emeği bulunanlara teşekkür etti.

Kaynak : www.haberler.com

 
     
 
  Çelik Minare Kumluca dan Sorulur.  
 

Gazetemizde her hafta yayınladığımız müteşebbisler köşemizin bu haftaki konuğu DEMİRCİLER ÇELİK KONSTRÜKSİYON. Demirciler Çelik Minare, ticaret hayatına 1966 yılında Bartın Kumluca Beldesinde başladı. Demircilik bir ata mesleği olduğundan yeni nesil olarak Hüseyin Demirci ailesi ata mesleğini sürdürme kararı verir. Hüseyin Demirci liderliğindeki yeni nesil Demirciler Çelik Minare üretime günün şartlarına uygun devam etme kararı verir.
Şimdi Demirciler Çelik Konstrüksiyon Genel Müdürü Hüseyin Demirci ile yaptığımız söyleşiye geçiyoruz. Genel Müdür Hüseyin Demirci bizlere firması hakkında bize şu bilgileri verdi. Fabrikamız şu an Kumluca merkezdedir..  DEVAM >>

 
     
 
  Betonarme Minarelerin Yerini Çelik Minareler Almaya Başladı.    /   Haber  Tarihi : 25 Ağustos 2008  
 

Depremler öncesi betondan yapılan cami minareleri artık yerini çelik konstrüksiyon minarelere bıraktı. Özellikle cami dernekleri, betonarme minarenin deprem gibi doğal afetlerde gördüğü hasarlardan ve pahalı olmasından dolayı camilere daha ekonomik olduğu için çelik konstrüksiyon minare yaptırıyor.
Bartın'ın Ulus ilçesi Kumluca beldesinde çelik konstrüksiyon minare imalatı yapan şirketlerden Demirciler Çelik Konstrüksiyon, yurt içinden sonra yurtdışına da çelik minare göndermeye başladı. Kumluca' da çelik minare imalatı yapan Halit Demirci, deprem gibi doğal afetlerde caminin yıkılabileceğini, fakat yaptıkları çelik minarelerin dayanma gücünün çok yüksek olduğunu, çelik minare depremde hasar görse de hataların yüzde yüz düzeltilme imkânı olduğunu ifade etti. Demirci, "Bir betonarme minare fiyatına üç dört tane çelik minare yapılabilir, Betonarme minare imalatı günlerce devam eder ve maliyeti çok yüksektir. Biz çelik minareyi 1- 2 günde imalatını yapıp, bir günde yerine montajını yapabiliyoruz.

Yurt içinden sonra yurt dışından da çelik minare siparişi almaya başladık" dedi. Demirci, Mimar Sinan'ın zamanında bu teknoloji olsaydı, betonarme minareyle uğraşmayıp daha dayanıklı, çabuk yapılabilen çelik minarenin tercih edilebileceğini belirtti.Günümüzde cami derneklerinin, betonarme minarenin deprem gibi doğal afetlerde gördüğü hasarlardan ve pahalı olmasından dolayı, camilere, daha ekonomik olduğu için çelik konstrüksiyon minare yaptırdıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak : http://www.haberler.com

 
     
 
  Çelik Minareye Yoğun Talep.  
   
 
 
 

   
     
     
      Tüm Hakları Saklıdır © Demirciler Çelik Konstrüksiyon

Tasarım - Serkan Ural

      demirciler, demirciler çelik, minare, demirciler minare, kubbe, minare kubbesi, kalorifer kazanları, prefabrik konut, prefabrik ev, prefabrik   çelik çatı, çelik çatı sistemleri, demirciler çelik konstrüksiyon